Restaurace & Penzion

Bilý Mlýn

Liberec

Zoo Liberec – nejstarší zoo v Česku nabízí unikátní prohlídky pro všechny

Zoo Liberec se může pyšnit označením nejstarší zoo v Česku. V jeho výbězích se navíc prohání řada exotických zvířat, která si rozhodně nechcete nechat ujít.

Nejstarší zoologická zahrada v Československu. To není jediné prvenství, kterým se může Zoo Liberec pyšnit. V jejich výbězích totiž můžete spatřit vzácné zvířecí druhy kopytníků, primátů a paviánů. Mezi nejzajímavější atrakce ale patří úplně něco jiného.

Bílí tygři

Hokejoví fanoušci dobře znají klub Bílí tygři Liberec. A tento název si vlastníci nevycucali z prstu. V liberecké zoologické zahradě totiž tyto vzácné tvory chovají. Bílí tygři tu žijí od roku 1994, kdy sem byl dovezen sourozenecký pár ze Švédska. Následně se povedlo získat i nepříbuzného samce. Díky němu se narodily tři koťata.

V posledních letech ale zoo uvažuje o tom, že chov ukončí. Jedná se totiž o problematický proces nejen z ochranářského hlediska. V brzké době by tedy tato krásná zvířata mohl nahradit další ohrožený druh – tygři usurijští.

Unikátní kolekce zvířat

Ponořme se na chvíli do čísel. Společně s výše zmiňovanými tygry chová Zoo Liberec celkem 170 druhů zvířat a více než tisíc jedinců. Patří mezi ně i jedinečná kolekce dravců, mezi nimiž naleznete například orly královské, skalní, jestřábí i východní.

Zoo se navíc může pochlubit největší chovnou skupinou kriticky ohroženého osla somálského či exotickou expozicí v podobě sudokopytníka takina čínského. Mezi oblíbená zvířata patří zejména panda červená a kočkovité šelmy v čele s bílými tygry. Nechybí tu však ani lachtani a zebry.

Zajímavé informace pro malé i velké

Aby žádná prohlídka nebyla nuda, nabízí Zoo Liberec doprovodné služby. Jednou z nich jsou komentované prohlídky. Ty se konají pravidelně od 10 do 14 hodin. Zoologickou zahradou vás provede zkušený lektor, s nímž strávíte přibližně 90 minut.

Lektor vám kromě samotné ukázky zvířat sdělí spoustu zajímavých informací, které budou zajímat nejen děti. Dozvíte se, proč má zebra pruhy, kolik zubů má lachtan, nebo které zvíře je v zoo nejstarší. Prohlídky jsou omezeny pouze na 15 osob a zpoplatněny částkou 60 korun k běžnému vstupnému.

Zlevněné prohlídky

Turistika po Libereckém kraji se musí podporovat. Proto se Zoo Liberec rozhodlo, že zlevní vstupné všem turistům. Stačí předložit letošní vstupenku z některého z 18 státních hradů a zámků v Libereckém, Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Za každou takovou vstupenku získáte slevu až 40 korun. V letní sezóně tedy zaplatíte za vstupenku pouze 120 Kč, v zimě pak 90 Kč.

Zvýhodněné vstupné funguje i naopak. Jakmile navštívíte některý z 18 státních hradů a zámků, nezapomeňte se prokázat letošní vstupenkou z liberecké zoo. Zvýhodněné vstupné na vás bude čekat i tam. Myslete ale na to, že slevy nejde kombinovat. Pokud jste už nějakou slevu na vstupenku uplatnili, tato sleva se vás týkat nebude.

Na jeden den ošetřovatelem

Že jsou klasické prohlídky nuda? Pak Zoo Liberec nabízí něco opravdu speciálního. Pokud vám je víc než 18 let, můžete si na vlastní kůži vyzkoušet, jak vypadá pracovní den ošetřovatele. Než se ale rozhodnete, že si tuto profesi vyzkoušíte, zvažte svoji sílu a kondici. Některé úseky jsou od sebe více vzdáleny, ošetřovatel se tedy pořádně nachodí.

V případě potřeby je však možné program poupravit podle vašich představ. Vaši mentoři tak pro vás připraví méně fyzické práce a více komentovaných prohlídek. Případně je možné sáhnout po zkráceném půldenním zážitku. Záleží jen na vašich preferencích a domluvě s provozovatelem.

Zoo Liberec nabízí celkem šest úseků. Ošetřovatelem se stanete v:

  • úseku slonů (8000 Kč),

  • úseku šelem (8000 Kč),

  • úseku kopytníků (5000 Kč),

  • úseku opů (5000 Kč),

  • pavilónu tropů (4000 Kč),

  • úseku dravých ptáků (4000 Kč).

Přijdete už v sedm ráno. Čeká vás důkladné proškolení o bezpečnosti práce a další nutné administrativní procesy. Samotný zážitek pak začne příchodem marketingového pracovníka, který vás zavede na místo pracoviště. „Směna“ končí v 15 hodin.

Individuální prohlídky

Prohlídka zoo může být i skvělou akcí, kde utužíte svůj kolektiv. Do Liberce tak můžete vyrazit s celou pracovní partou a užít si pohled na exotická zvířata. Prostředí zoologické zahrady je jako stvořené nejen pro komerční programy, ale také dobrovolníky či neziskové organizace.

Pokud máte zájem o individuální program, stačí kontaktovat přímo Zoo Liberec s vašimi konkrétními požadavky. Pracovníci zoo jednají s každým zájemcem individuálně. Připravte se ale ne to, že ne každý termín bude volný. Zejména během letní sezóny je o podobné akce velký zájem.

Jakmile se ale domluvíte, můžete se těšit na nezapomenutelný zážitek, který vám pomůže vybudovat lepší vztahy na pracovišti. A jak určitě víte, lepší vztahy často vedou i k vyšší produktivitě, tím pádem i k vyšším ziskům. Rozhodně tedy neváhejte a užijte si i vy a váš tým dokonalý den mezi exotickými zvířaty.

Kde se dobře najíst?

Kam na jídlo? V Liberci jedině do Bílého Mlýna! Příjemná restaurace Bílý Mlýn Liberec nabízí unikátní menu plné kvalitních pokrmů nejen pro milovníky masitých jídel. Pochutnají si i vegetariáni, pro které každý den kuchaři připraví jednu vybranou delikatesu. Základem celého menu je to nejlepší z mezinárodní kuchyně. Nejen vůně Asie, ale i středomoří a kvalitní česká jídla.

Penzion Liberec zase nabízí lůžka pro celou rodinu. Každý pokoj má vlastní vybavení v podobě koupelny s WC, televize a wi-fi. Pokud tedy plánujete delší výlet po Liberci a jeho krásách, Bílý Mlýn je výchozím bodem, kde se nejen dobře vyspíte, ale také najíte.

Nezapomeňte navštívit naší restauraci
a penzion Bílý Mlýn

Restaurace

Dobře se najíte v Restauraci Bílý Mlýn Liberec u přehrady. Každý den nové menu z čerstvých surovin. Jazykově vybavený personál obslouží i celý autobus. Parkoviště zdarma u restaurace.

Zobrazit více ›

Penzion

Ubytovat se můžete v Penzionu Bílý Mlýn Liberec s kapacitou 16 lůžek v zeleni u přehrady. Ubytování zahrnuje parkování před okny i snídani. Vlastní koupelna, wi-fi a kabelová televize jsou samozřejmostí.

Zobrazit více ›

Salónek

Zázemí pro odpočinek Vašeho zájezdu nabídne Salónek Bílý Mlýn Liberec s vlastním vchodem a sociálním zázemím pro 28 hostů. Možnost obsluhy z restaurace personálem. Krásný výhled do zeleně.

Zobrazit více ›

Menu