Restaurace & Penzion

Bilý Mlýn

Liberec

Ski areál Ještěd u města Liberec vás zabaví v létě i v zimě

Ski areál Ještěd se nachází okraji města Liberec. Je vyhlášený zejména díky skvělému lyžařskému středisku. V okolí toho ale můžete dělat mnohem víc. A to i v letních měsících.

Počkat na sníh a vyrazit na lyže. To je pravidlo, kterým se řídí každý vášnivý lyžař. Ski areál Ještěd toho nabízí mnohem víc. A to i v létě, kdy nejsou sjezdovky v provozu.

Chcete si zalyžovat?

Ne nadarmo se Ski areálu Ještěd říká český Innsbruck. Areál se totiž může pochlubit výbornou dostupností. Dostanete se sem pohodlně autem, veřejnou dopravou i na kole. I přeprava po samotných sjezdovkách je opravdu jednoduchá. Nahoru vás totiž dopraví lanovka.

Lyžování si užijí jak začátečníci, tak pokročilí. K dispozici je totiž 10 sjezdových tratí. Každá s jiným převýšením a délkou. Nováčkům doporučuje sjezdovku nazvanou Bucharka. S délkou 200 m a převýšením 30 m jde o ideální startovní pozici.

Tratě jsou rozděleny podle náročnosti do dvou barevných kategorií – modrá, černá a červená. Modrá je přístupná začínajícím lyžařům. Jde především o krátké trasy s nízkým převýšením, vhodné i pro malé děti. Červená představuje střední stupeň, černá pak ten nejvyšší.

Co dělat v létě?

Jakmile roztaje sníh, není všem dnům konec. Právě naopak. Když vysvitne slunce a stezky jsou bezpečné, otevřou se trasy pro turisty a cyklisty. V areálu se nachází i Bike park s několika různými trasami. Půjčit si tu můžete i horské a sjezdové kolo.

Abyste si ušetřili náročný výšlap, můžete i v létě využít lanovky. Ta vás vynese až na samotný vrchol, kde začne vaše dobrodružství. Lanovku doporučujeme využít, pokud se vydáte po tzv. Ještědském okruhu. Jedná se o výšlap o celkové délce 1,8 kilometrů.

Zážitek začíná už v lanovce Skalka. Když vás bude vynášet nahoru, prohlédnete si krásy přilehlého okolí i města pod horami. Následuje výšlap k vysílači po značené stezce. Odtud můžete pokračovat dolů až k tramvaji a následně se projet v nejstarší české kabinové lanové dráze.

Lekce historie

Nadýchat se čerstvého vzduchu a ještě se něco naučit? I to vás čeká na naučných stezkách kolem Ještědu. Stačí si vybrat stezku podle obtížnosti, vyzvednout si na pokladně hrací kartu a užít si jedinečnou procházku po přilehlých lesích. Vybírat můžete ze tří možností:

  • Sklářská stezka (snadná) – 2,8 km,

  • Mlynářská stezka (střední) – 2,3 km,

  • Pivovarská stezka (náročná) – 4,5 km.

Co se během vybrané trasy naučíte, o tom vypovídá už samotný název. Sklářská cesta vás provede historií výroby skla v ještědském regionu. Provede vás podél lanovky Skalka, přes vysílač Ještěd, Černý vrch a zpět na začátek, kde celá trasa skončí.

Mlynářská výroba má svoji tradici nejen v Česku, ale i v ještědském regionu. Historie lokální výroby mouky sahá až do roku 1420. Na Mlynářské stezce vás tedy čeká dobrodružství plné historických faktů, informací z moderní doby i ukázka lokálních produktů, které tu vznikají dnes.

Pokud si myslíte, že máte dostatek sil na zdolání Pivovarské stezky, směle do toho. 4,5km trasa je vhodná zejména pro trénované a vytrvalé sportovce. Ti během procházky odhalí zajímavé informace ohledně historie výroby piva. Místní pivovar s ní má bohaté zkušenosti, protože tu působí už od 16. století.

Na jídlo jen do kvalitní restaurace

Chození, lyžování, cyklistika. To jsou všechno aktivity, po kterých vám pořádně vyhládne. Jakmile si zasportujete, vyrazte za dalším skvělým zážitkem do Liberecké restaurace Bílý Mlýn. Čeká vás tu skvělý kulinářský zážitek, který vytvoří dokonalou tečku za vaším dnem.

Restaurace Bílý Mlýn sází na to nejlepší z mezinárodní kuchyně. Milovníci asijského jídla, středomořských pokrmů, čerstvých ryb a šťavnatých steaků se tedy mají na co těšit. Menu se každý den obměňuje, těšit se ale můžete na kvalitní polévky doplněné lahodným hlavním jídlem. Vyberou si i vegetariáni, pro které šéfkuchař každý den připraví jeden pokrm.

Uvnitř se nachází i dobře vybavený salónek pro 28 lidí. Kromě skvělých jídel a příjemné obsluhy počítejte i s bezdrátovým připojením internetu, projektorem, televizí a počítačem. Prostory se tak dokonale hodí pro firemní porady, obchodní jednání, školení i oslavy svatby či narozenin.

Po náročném dni si zasloužíte i kvalitní spánek. A ten vám poskytne Liberecký penzion Bílý Mlýn. Kapacita penzionu je 16 lůžek. K dispozici je apartmán, jednolůžkové, dvoulůžkové i třílůžkové pokoje. Všechny pokoje jsou vybaveny wi-fi, televizí i koupelnou s vlastním WC.

Nezapomeňte navštívit naší restauraci
a penzion Bílý Mlýn

Restaurace

Dobře se najíte v Restauraci Bílý Mlýn Liberec u přehrady. Každý den nové menu z čerstvých surovin. Jazykově vybavený personál obslouží i celý autobus. Parkoviště zdarma u restaurace.

Zobrazit více ›

Penzion

Ubytovat se můžete v Penzionu Bílý Mlýn Liberec s kapacitou 16 lůžek v zeleni u přehrady. Ubytování zahrnuje parkování před okny i snídani. Vlastní koupelna, wi-fi a kabelová televize jsou samozřejmostí.

Zobrazit více ›

Salónek

Zázemí pro odpočinek Vašeho zájezdu nabídne Salónek Bílý Mlýn Liberec s vlastním vchodem a sociálním zázemím pro 28 hostů. Možnost obsluhy z restaurace personálem. Krásný výhled do zeleně.

Zobrazit více ›

Menu