Restaurace & Penzion

Bilý Mlýn

Liberec

Ještěd Liberec – výletní místo s lanovkou a výhledem

Spojení moderní architektury a krásné přírody. Přesně to nabízí hotel a vysílač Ještěd. Na své si přijdou nejen lyžaři a sáňkaři, ale také milovníci jídla.

Ještědský hřbet se sice nemůže pyšnit nejvyšší nadmořskou výškou v Česku, i tak ale nabízí spoustu zajímavých možností pro turisty. V následujících řádcích si všechny podrobně probereme.

Ještědská rozhledna

Budova, kterou jen tak neuvidíte. To je hotel a vysílač Ještěd. Nachází se ve výšce 1012 metrů nad mořem a díky svému dominantnímu vzhledu patří mezi hlavní poznávací znaky Liberce. Najdete ho těsně pod vrcholem Ještědského hřbetu.

Jedná se o unikátní stavbu, která byla vytvořena v letech 1966-1973. Její vzhled má na svědomí Karel Hubáček, jeden z nejvýznamnějších českých architektů moderní doby. Právě za vytvoření projektu Ještěd také obdržel Perretovu cenu od Mezinárodní unie architektů.

Moderní stavba sice vznikla až v minulém století, tradice ještědské rozhledny ale sahá hlouběji do historie. Už v 19. století byla postavena dřevěná vyhlídka na vrcholu hory. V roce 1889 ale původní dřevěnou vyhlídku nahradila nová osmimetrová rozhledna.

Jedinečný hotel

Místní si poměrně brzo uvědomili, že zdejší hory nabízí skvělou možnost pro rekreaci turistů. Na začátku 20. století byl tedy otevřen hotel s terasou pro 50 lidí a noclehárnou s 23 pokoji. Místní sáňkařská dráha se navíc stala svědkem 1. mistrovství Evropy. Této bohaté historie pak využil už výše zmiňovaný Karel Hubáček a přetvořil hotel Ještěd do podoby, ve které ho známe dnes.

Hotel Ještěd nabízí unikátní interiér, který spojuje moderní technologie s výhledem na pohoří. Uvnitř hotelu najdete restauraci s proskleným výhledem na okolí. Kromě klasického menu tu najdete i zážitkové pokrmy. Samotný hotel se pak může pyšnit kapacitou 50 lůžek.

V zimě na sáňky a na lyže

Výše zmiňovaná sáňkařská dráha funguje i dnes. Za symbolický poplatek si můžete projet trasu dlouhou tři kilometry. Na co se těšit? Na projížďku zasněženým lesem, pohled na město Liberec i čerstvý horský vzduch, který nikde jinde nenajdete.

Projížďka je rozdělena na několik částí. První část (Černý kopec až Pláně) je nazýván královský sjezd. Své jméno tato část získala kvůli tomu, že je krásně čistá a urolbovaná. Sjezd tedy bude svižný a pohodlný. V nižších částech sice budete muset sáně táhnout, i tak se ale dobře projedete.

Na své si přijdou nejen sáňkaři. Vezměte si lyže a v zimních měsících si tu parádně zasportujete. Ski areál Ještěd se pyšní zejména vynikající dopravní dostupností. Díky ní se nebudete starat o nic jiného než o lyžování. Na vrcholek hory vás totiž dopraví šest lyžařských vleků a dvě čtyřsedačkové lanovky.

Jedná se o jeden z nejmodernějších areálů v Česku. Skvělé lyžování si tu užijí nejen pokročilí, ale také začátečníci. 12 lyžařských tras rozdělených podle náročnosti a délky uspokojí i náročné sportovce. Lyžovat navíc můžete téměř celý den – od osmi do třech odpoledne. Milovníkům nočního lyžování přijdou vhod i večerní otvírací hodiny.

Kam na jídlo?

Vaši dovolenou v Liberci můžete každý den zakončit v Liberecké restauraci Bílý Mlýn. Zdejší kuchyně je vhodná pro všechny gurmány. Pochutnají si tu nejen milovníci masitých jídel, ale také vegetariáni.

Restauraci Bílý Mlýn definuje skvělá mezinárodní kuchyně. Základem jsou asijské nudle a polévky, středomořské saláty a těstoviny. Na jídelním lístku nechybí ani šťavnaté a dobře propečené steaky. Maso pochází z vlastního chovu. Provozovatelé ho uchovávají ve speciální chladničce, kterou můžete vidět vedle baru.

Místní kuchyně si zakládá i na kvalitních a čerstvých rybách podle sezónní nabídky. Na své si přijdou i vegetariáni. Právě pro ně je každý den připraveno jedno jídlo v menu. Dobré jídlo pak můžete zapít jedním z 200 druhů kvalitních vín z místní prosklené vinotéky.

Restaurace a penzion Bílý Mlýn disponuje v Liberci salónkem pro 28 lidí. V reprezentativní místnosti s výhledem na krásnou zeleň, připojením k wi-fi a vlastním projektorem tak můžete uspořádat firemní večírek nebo důležité obchodní jednání.

V letních měsících je otevřeno i venkovní posezení. Po dlouhé vycházce se psem či výletu po okolí si tu oddychnete. Letní terasa nabízí pohled přítok přehrady i kvetoucí přírodu. V kombinací se skvělým jídlem z místní kuchyně tak očekávejte dokonalý zážitek.

Nezapomeňte navštívit naší restauraci
a penzion Bílý Mlýn

Restaurace

Dobře se najíte v Restauraci Bílý Mlýn Liberec u přehrady. Každý den nové menu z čerstvých surovin. Jazykově vybavený personál obslouží i celý autobus. Parkoviště zdarma u restaurace.

Zobrazit více ›

Penzion

Ubytovat se můžete v Penzionu Bílý Mlýn Liberec s kapacitou 16 lůžek v zeleni u přehrady. Ubytování zahrnuje parkování před okny i snídani. Vlastní koupelna, wi-fi a kabelová televize jsou samozřejmostí.

Zobrazit více ›

Salónek

Zázemí pro odpočinek Vašeho zájezdu nabídne Salónek Bílý Mlýn Liberec s vlastním vchodem a sociálním zázemím pro 28 hostů. Možnost obsluhy z restaurace personálem. Krásný výhled do zeleně.

Zobrazit více ›

Menu