Restaurace & Penzion

Bilý Mlýn

Liberec

iQlandia Librec – skvělý výlet nejen pro děti

Poznejte historii planety. Zjistěte, jak funguje vaše tělo. Podívejte se na překonané vynálezy. Ochutnejte skvělé jídlo a dokonalý rodinný si skvělý výlet.

Myslíte si, že jste projeli Česko křížem krážem? Pak vám v tomto článku představíme zajímavou atrakci, na kterou můžete vzít i vaše děti. Nejenže si užijete spoustu zábavy. Potrápíte také svůj mozek a možná se i něčemu novému přiučíte.

iQlandiia v Liberci nabízí unikátní zážitek pro děti i dospělé

Areál iQlandia otevřel své brány v roce 2014. Šlo o unikátní projekt, který měl do Libereckého kraje přilákat tisíce nových návštěvníků. A povedlo se. Za šest let od otevření si iQlandia získala renomé nejen v Česku, ale i v zahraničí. A to zejména díky množství dostupných aktivit.

Jednou z nejlákavějších atrakcí je humanoidní robot Thespian. V Česku už je pouze jediný robot s podobnými schopnostmi. Velký zájem zaznamenává také planetárium a další interaktivní exponáty. Těch má iQlandia více než čtyři stovky.

Poznejte historii Země

Za deště i ve slunci, v zimě i na podzim. iQlandii můžete navštívit opravdu kdykoliv. Jedná se totiž o kryté centrum, které nabízí zábavu pro všechny věkové skupiny. A troufneme si tvrdit, že i pro skupiny s odlišnými zájmy. iQlandia totiž nestaví pouze na robotech a vesmíru. Na své si přijdou i milovníci geologie.

Právě k tomuto účelu slouží oddělení GEOLab. V něm si budete moct prohlédnout miliony let vývoje země na jednom místě. Naleznete tu interaktivní expozice, nejzajímavější nerostná bohatství a plno zajímavých informací. Expozice jsou věnovány především geologii České republiky.

Na podobném principu staví i oddělení GEO. Právě tady zjistíte, jak vlastně vznikl vesmír, hvězdy a planety. Vyzkoušíte si tu letecký simulátor, nebo prožijete výcvik opravdových kosmonautů. Děti i dospělé určitě potěší možnost vymodelovat si vlastní moře a sopky v interaktivním pískovišti.

Prozkoumejte lidské tělo

Kromě historie Země iQlandia nabízí unikátní pohled na lidské tělo. Čekají vás autentické ukázky, díky nimž poznáte, jak vlastně funguje vaše tělo. Zjistíte například:

  • jakou kapacitu mají vaše plíce,

  • jak hlasitě dokážete křičet,

  • vyzkoušíte si laparoskopickou operaci,

  • zjistíte, jestli dokážete ovládnout kuličku na stole pouhými smysly.

Jako lidé si často neuvědomujeme rozdíl mezi námi a některými zvířaty. V expozicích věnovaným smyslům si ale vyzkoušíte, jaké je to vidět kočičíma, psíma nebo koňskýma očima. Optické klamy zase spolehlivě napálí váš mozek. K tomu všemu si můžete otestovat i sluch a čich. Zjistit, jaký frekvenční rozsah vnímáte a jestli dokážete určit, jaký předmět máte v rukách jen na základě vašeho hmatu.

Pro odvážné je to pak pikantní oddělení s názvem Sexmisie. Tuto expozici můžete zhlédnout i s vašimi dětmi, pokud už dovršily dvanáctého roku. Sexmisie vám odpoví na citlivé otázky, ukáže všechny porodní fáze, velikost spermií nebo sexuální deviace. Žasnout pak můžete i nad velikostí největšího penisu!

Největší české vynálezy

Dnešní vymoženosti všichni známe. Kapesní mobilní telefon, počítač i tenkou televizi s vysokým rozlišením používá většina z nás. Víte ale, jak jste se na tom se znalostmi historie? Jaký telefon používal váš dědeček a babička? Pokud ne, tak právě tato sekce vás to všechno naučí.

V expozici Překonané vynálezy uvidíte nejen staré mobilní telefony. Zjistíte, jak se tehdy fotilo i pralo. Uvidíte dávno zapomenutou valchu, první telefon vážící šest kilogramů, stařičký počítač Q 151 i svitkové filmy. Překonané vynálezy si užije zejména mladší publikum, pro které půjde o první styk se starou civilizací.

Když už budete mít za sebou jednu návštěvu historie, proč ji nespojit s další? Zamiřte do části nazvané Češi světu. Uvidíte tu, jaké skvělé vynálezy dali světu právě Češi. Zábavnou formou představí známé domácí vědce, historické osobnosti i mladé talenty dnešní vědy. Pokud jste ztratili víru v tento národ, expozice Češi světu vám ji zase navrátí.

Unikátní planetárium

Během návštěvy iQlandie rozhodně nesmíte zapomenout na planetárium. Jedná se totiž o nejzajímavější součást celého areálu. Planetárium je vybaveno kupolí o průměru devíti metrů, nejmodernější projekční technologií a padesáti sedačkami. Při jeho návštěvě si tak užijete maximální možné pohodlí, které vám pomůže nasát spoustu nových informací.

Planetárium funguje podobně jako kino. Díky svému unikátnímu tvaru a moderním technologiím ale nabízí unikátní zážitek. Ten naplno pocítíte, jakmile se ponoříte do jednoho z filmů. V nabídce naleznete animovaný film Přírodní výběr a vesmírné trháky Astronaut, Výprava ke hvězdám a Úsvit kosmického věku.

Vyšetřovatel a chemik

Chemie a fyzika. To nejsou jen nudné vzorečky a soustava prvků. Pokusy mohou být velká zábava. Science Show vám ukáže, jak vytvořit požár z mouky, jak zapálit oheň vodou a spoustu dalších šílených pokusů. A co je nejlepší, do těchto pokusů se budete moct zapojit i vy. Zažijete tak 40 minut plných napětí a adrenalinu.

V kriminálce se zase vžijete do role ostříleného kriminalisty, který vyšetřuje vraždu uznávané vědkyně Dr. Pospíšilové. Na stole je šest hlavních podezřelých. S identifikací vraha vám pomůžou moderní technologie jako zkoumání otisků bot, sestavování podobizny a identifikace vzorku DNA.

Kde se poblíže iQlandie najíst?

Po takovém intenzivním zážitku vám určitě vytrávilo. Proč ale navštěvovat rychlá občerstvení, když můžete dostat kvalitní jídlo přímo v Liberci? Zamiřte do Liberecké restaurace Bílý mlýn. Restaurace nabízí to nejlepší z mezinárodní kuchyně.

Připravuje asijské nudle a polévky, chutné saláty, těstoviny i šťavnaté steaky. Podle aktuální sezónní nabídky si pochutnají i milovníci čerstvých ryb a vegetariánských jídel. Na zapití si pak můžete vybrat z více než 200 druhů vín přímo z prosklené vinotéky.

A kdybyste si krás Liberce chtěli užít déle než jeden den, pak přijde vhod i pohodlné ubytování v Liberci. Celkem je k dispozici šest pokojů a šestnáct lůžek. Vyspí se tu tedy celá rodina.

Nezapomeňte navštívit naší restauraci
a penzion Bílý Mlýn

Restaurace

Dobře se najíte v Restauraci Bílý Mlýn Liberec u přehrady. Každý den nové menu z čerstvých surovin. Jazykově vybavený personál obslouží i celý autobus. Parkoviště zdarma u restaurace.

Zobrazit více ›

Penzion

Ubytovat se můžete v Penzionu Bílý Mlýn Liberec s kapacitou 16 lůžek v zeleni u přehrady. Ubytování zahrnuje parkování před okny i snídani. Vlastní koupelna, wi-fi a kabelová televize jsou samozřejmostí.

Zobrazit více ›

Salónek

Zázemí pro odpočinek Vašeho zájezdu nabídne Salónek Bílý Mlýn Liberec s vlastním vchodem a sociálním zázemím pro 28 hostů. Možnost obsluhy z restaurace personálem. Krásný výhled do zeleně.

Zobrazit více ›

Menu